İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
  • Working Days

    9AM - 9PM

  • Saturday

    10AM - 8PM

  • Sunday

    Closed

Cilt Bakımı

Her bir bireyin farklı cilt tipleri, farklı yaşları ve farklı cilt sorunları vardır. Öncelikle cilt analizi yapılarak kişinin problemine göre bakım ya da tedavi belirlenir. Cilt bakımında bu farklı durumlar için cilt bakım ürünleri ve cihazları ile cildin ihtiyaçlarına göre, kişiye özel bakımlar sunulmalıdır. Cilt hassasiyetini arttıran birçok tetikleyici etken varken, kuru cildin yarattığı en büyük sorunlardan biri hassasiyetteki artıştır.

Kuru cilt, hassas cildin habercisidir; çünkü cilt kuruduğunda doğal koruyucu lipit bariyerini yok eder. Bu da, cildin çevresel etkilere karşı korumasını azaltarak kaşıntı ve kızarıklık gibi reaksiyonlara sebep olur.

Cilt bakımı cilt analizi yapılıp belirlenecek tedavi yolları ve kişiye uygun ürünlerle yapılmalıdır. Dış etkenlere karşı bariyer görevi üstlenen cilde ancak uygun ürünler ve doğru tedaviler uygulandığında sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanır. Sigara içmek, aşırı alkollü içecekler ve bazı ilaçlar (nazal açıcılar gibi) hassasiyeti kolaylıkla etkileyebilen, cilt problemlerine neden olabilecek bazı durumlardır.