İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
  • Working Days

    9AM - 9PM

  • Saturday

    10AM - 8PM

  • Sunday

    Closed

Dudak Genclestirme

Dudak estetiği bu gerçeğe paralel olmalıdır.Bin tür gülümseme biçimi vardır. Ağız çevresi ve dudak gençleştirme kişiye özel gülümseme biçimleriyle birlikte değerlendirilmelidir.Bu nokta ortodontik tedaviler ve diş hekimleri de ağız ve diş sağlığı açısından devreye girecektir. Dişlerin yapısı, sıralanışı, rengi, simetrisi, diş etlerinin durumu ve normal duruştaki görünümleri de dudak ve gülüş estetiğinin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmelidir.

Genetik nedenlerle,yapısal olarak yada yaşlanmayla yani zamanla dudaklarımız inceliyor. Oluşan bu dudak atrofisine /yaşlanmasına çoğu kez dudağın kırmızı kısmında ve ağız çevresinde çokça olmak üzere çizgilenmeler, kırışıklıklar eşlik ediyor. Güneş, sigara ve örneğin ağzı çok büzme gibi nedenler bu bozulmayı arttırıyor.Benzer şekilde dudak-damak yarığına bağlı deformitelerde, yanıklarda, kazalara bağlı diğer yaralanmalar da,yani dudak şekil bozukluğuna yol açan her durumda dudağımız ve çevresi düzeltilmesi gereken bir sorun yumağını oluşturuyor.

Yaşlılıkla incelmenin dışında dudaklarda sarkmalarda oluşuyor,dudak kontürleri bozuluyor. Ağız köşesinden aşağıya doğru çekilmelerin de eşlik ettiği mutsuz ve üzgün bir ifade yüzümüzdeki diğer olası sorunlara eşlik ediyor. Hemen her yaş için geçerli diğer bir gerçekte dudak estetiğini eşsiz kılıyor. Gülümseyiş ile ortaya çıkan kusurlar çarpık gülümseyiş sorunları,gülümserken dişlerin çokça gözüktüğü durumlar ve diş etlerinin ortaya serildiği gülümseyiş biçimleri Ortodontik gereksinimlerin dışında ağız çevresi ve dudak estetiğine de ihtiyaç duyulduğu beden durumları.Dudak deyip geçmeyin,yüzle uyumlu bir dudağın normları olmalıdır.

Üst ve alt dudak arasındaki denge önemlidir,örneğin (üst dudak altın %75’i civarında olmalı),ağız köşelerinin biçimi kişiliğimizin sırlarını saklar,dudak kenarlarının kıvrım açıları ruhumuzdur, minik gülümseyişlerimiz ve sabrımız oralardadır, dudak/burun arası mesafe dengeli bir yüzü muştular,dudak üst bölgesinin eğimi/açıları, hatları uyumluysa bizi yakalar ve tamamlayıcısı dudak çevresi cildinin durumu/kırışıklıkları/tazeliği olmaktadır.Bunlara dudakların bir çerçeve çizip koruyup/sakladığı dişlerin her türlü halini de eklemek gerekir.

Yapı, renk, dişetleri, sıralama, simetri, duruş, ısırma açısı her şey. Dudak gençleştirme’de dudaklar kalınlaştırılıp,kaldırılacak,dudak kontürleri belirginleştirilecektir.Gerekirse ağız köşesi liftingi’de yapılacak ve kırışıklıklar için lazerle başlayıp kimyasal /mekanik Dermabrazyonla devam eden uygulamalar tatbik edilecektir.Bu süreçte Sosis Dudaklar yaratmak felakettir.Yapılacak her şey ağız/dudak ve gülüş estetiğine uygun orantıda olmalıdır.Bedene yabancı silikon enjeksiyonu benzeri maddeler uygulamak artık belalı ve istenmeyen sonuçlara yol açan işlemlerdir.

Gerekirse yüz gençleştirmenin diğer girişimlerinden de destek alınarak şık bir dudak ve hoş bir gülümseyiş yaratılacaktır.Önemli olan dudak estetiğinin yüz gençleştirmenin vazgeçilmez bir unsuru olması gerektiği gerçeğidir.