İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
  • Working Days

    9AM - 9PM

  • Saturday

    10AM - 8PM

  • Sunday

    Closed

Pudralama Teknigi

Makyaj süresini ve maliyetlerini kısaltması bakımından kalıcı makyaj tekniklerine olan ilgi her geçen gün artıyor. Kadınların artan kalıcı makyaj talepleri sıralamasında en üstlerde ise kaşlara yapılan uygulamalar yer alırken, pudralama yöntemi en çok tercih edilen kaş kontür teknikleri arasında bulunuyor.

Bazı uzman çevreler tarafından gölgeleme tekniği olarak bilinen pudralama tekniği, sık iğneleme yöntemi ile yapılır ve dolgu tekniği ile benzer özellikler gösterir. Özetleyecek olursak; kaşlarda uygulanan bir çeşit efekt işlemidir. Genellikle kaşlarında keskin olmayan hatları tercih eden kişiler için çok daha uygun bir yöntemdir. Kaşlara kontür yapılırken kullanılan pigmentler deri yüzeyine yakın üst tabakalara uygulanır.

Pudralama tekniğinde uzmanlar tarafından uygulama yapılırken keskinlik algısı oluşturmamak için kaşlara daha flu hatlarda bir görüntü verilmeye çalışılır.

SIKÇA FAR KULLANANLAR İÇİN İDEAL BİR YÖNTEM
Kaş kontür uygulamalarında pudralama tekniği, kıl tekniğine çok benzer bir yöntemdir. Kaşlarda doğal görünümü yakalamak ve pudralama tekniğinde başarıyı artırmak için kıl tekniği kalıcı makyaj uzmanları tarafından yardımcı bir uygulama olarak kişilere tavsiye edilir. Yardımcı bir uygulama olarak kıl tekniğindendan sonra önerilmesinin nedeni kaşlardaki dolgunluğu artırmasıdır. Çünkü kıl tekniği ile daha dolgunlaştırılan kaşlarda yapılacak olan gölgeleme işlemi kendisini daha fazla ön plana çıkaracaktır.

Özellikle makyaj tercihlerinde kaşlarını far ile dolduran kadınların pudralama yöntemini tercih etmesi gerekiyor. Pudralama tekniği ile daha dolgun bir görüntüye kavuşan kaşlar sayesinde makyaj yaparken daha az far kullanabilirsiniz. Bu durum sürekli makyaj yapmak durumunda kalan kadınların zaman kazanmasına da yardımcı olacaktır.

KALICI OLMASI İÇİN İYİ BAKMAK GEREKİYOR
Bir tür kalıcı makyaj olan pudralama tekniğinin daha uzun süre kalıcılığı kişinin kullanımına, bakımına ve çevresel faktörlere göre farklılık gösterebilir. Cildin uzun süreli olarak kuru bırakılması, nemlendirilmemesi, cildin çok fazla güneş ışınları ve düzenli ışığa maruz kalması, sigara ve aşırı alkol tüketimi pudralama tekniğinin kalıcılığı üzerinde olumsuz etki yapan etkenlerdir.